בניית אתר וורדפרס – למה עסקים בוחרים בוורדפס לאתר שלהם

בניית אתר וורדפרס

אתם בטח שואלים את עצמכם למה כולם ממליצים על בניית אתר וורדפרס? מה כל כך מיוחד במערכת ה CMS וורדפרס ואיך זה שכולם מתלהבים ממנה.

הסיבה היא שבשנים האחרונות,  אין עוררין שמערכת בניית האתרים הנפוצה ביותר בעולם היא מערכת וורדפרס ולא אחרת. לא וויקס, לא שופיפיי ולא ג'ומלה.

אז מהי וורדפס?

לאלו מכם שאינם מכירים את הפלטפורמה , וורדפרס היא מערכת ניהול תוכן. מערכת ניהול תוכן מאפשרת לך לערוך ולשנות את המראה של האתר שלך, מבלי להשתמש בקוד.

במקור וורדפרס הייתה אמורה להיות פלטפורמה עבור בלוגים בלבד, אך לאורך השנים היא הותאמה והורחבה לבניית אתרים אחרים חוץ מבלוגים.

מערכת וורדפרס נבנתה בקוד פתוח. אל תטעו, זה לא אומר שבגלל הקוד הפתוח, היא פחות מאובטחת, אלא שמפני שהיא נבנתה בקוד פתוח ישנם הרבה יותר אנשים וחברות בכל רחבי העולם שמפתחים תוספים וכל הזמן מוסיפים יכולות חדשות שניתן להוסיף לאתר הוורדפרס שלכם.  

כמו כן, מערכת וורדפרס היא חינמית וניתנת להורדה בחינם.

נתוני השימוש בוורדפרס

על פי נתונים מאתר W3Techs אפשר ללמוד שיותר מ 34% מכלל האתרים ברחבי רשת האינטרנט מופעל על יד וורדפרס. לעומתה המתחרות שלה הרחק מאחור עם אחוזים נמוכים בהרבה.

 • ג'ומלה – 2.8%
 • דרופל – 1.8%
 • שופיפיי – 1.6%
 • וויקס – 1.1%

מהנתונים הללו ניתן ללמוד כי הרבה עסקים בוחרים בוורדפרס כאשר הם ניגשים לבחירת פלטפורמה לבניית אתר לעסק שלהם.  

וורדפרס קלה לשימוש

אחת הסיבות העיקריות לפופולריות שלה והסיבה לזה שכל כך הרבה עסקים מעדיף בניית אתר וורדפרס מאשר מערכות אחרות היא קלות השימוש בה.

וורדפרס היא פלטפורמה ידידותית מאוד למשתמש וכל אחד יכול ללמוד כיצד להתשמש בה די בקלות.

כאשר האתר שלך נבנה על ידי חברת בניית אתרים מקצועית, ברוב המקרים לא תצטרך מומחה וורדפרס לתפעול השוטף של האתר.

כל זה מתאפשר בגלל שאחרי שבסיס האתר נבנה במקצועיות, אין צורך בכתיבת קוד או ידע בתכנות בכדי לתפעל את האתר.

אפשרויות התאמה אישית

אחד ההיבטים העיקריים והמושכים ביותר של בניית אתר וורדפרס הוא כמה קל להתאים אישית את המראה של האתר לצרכים ולמותג שלך. בגלל שוורדפרס היא 100% קוד פתוח, זה אומר שהתאמה אישית של האתר היא למעשה די קלה.

כמובן שזה רעיון טוב לתת את עבודת הבניה והעיצוב למקצוען שיודע מה שהוא עושה, אך האפשרויות הן כמעט בלתי מוגבלות והתוצאות שניתן להגיע אליהן על ידי שימוש בוורדפרס הן מדהימות.

אפשרויות הרחבה

אחד הגורמים העיקריים התורמים לצמיחה של מערכת ה CMS וורדפרס והסיבה למה עסקים רבים מעדיפים בניית אתר וורדפרס היא מערכת ניהול התוספים שהמערכת מציעה.

מערכת התוספים של וורדפרס מאפשרת למפתחי צד שלישי לבנות הרחבות שונות שיסייעו להרחיב את הפונקציונליות של האתר שלך.

חלק מהתוספים הפופולריים ביותר כוללים פתרונות עדכון אוטומטיים, שילוב רשתות חברתיות, מערכות פורומים ועוד.

עדכונים שוטפים

מערכת וורדפרס מתעדכנת, בדרך כלל, יותר מפעמיים בשנה.

זה אומר שבאפן כללי אתה לא צריך לדאוג שהאתר לא מתוחזק כראוי. הרבה מהעדכונים שמתבצעים באופן סדיר יעזרו לשפר את האבטחה ולהגדיל את יכולותת הפלטפורמה.

יש לדאוג שעדכוני התוספים (Plugins) והתבניות (Themes) של חברות צד שלישי יעודכנו באופן שוטף בכדי לדאוג שהאתר יתפקד כמו שצריך.

תמיכה ב – SEO

וורדפרס נבנתה עבור המשתמש בה אך גם עבור מנועי החיפוש. מפתחי הוורדפרס תכננו אותה כך שתהיה קלה עבור קידום האתר במנועי החיפוש

כל עסק אשר רוצה להתתחרות באינטרנט, חייב להתייחס לתחרות בנישה שלו במנועי החיפוש.

וורדפרס נותנת בסיס מוצק כשזה מגיע לדירוג במנועי החיפוש, ועל ידי עבודה נכונה ניתן אפילו להתחרות בעסקים יחסית חזקים.

יש מספר תוספי צד שלישי מומלצים אשר זמינים בחינם או בתשלום וכל זה בכדי לעזור לך למקסם את כוח ה- SEO של אתר העסק שלך.

אחד מהם הוא תוסף יואסט עבור וורדפרס , אשר מציע מערכת SEO חכמה וקלה לשימוש.

למה בניית אתר וורדפרס טובה ל SEO

 • מבנה HTML נכון – למרות שנכתבה בעיקר ב- PHP, וורדפרס מייצרת דפי HTML הניתנים לקריאה בקלות על ידי מנועי החיפוש. הדור האחרון של תבניות הוורדפרס החלו אפילו לנצל את HTML5 ואת השיפורים שהוא מביא.
 • קידום אתרים ידידותי (מבנה קישורים) – וורדפרס מגיעה עם היכולת להשתמש במערכת קישורים חכמה שנקראת "permalinks". כלומר הקישורים לפוסטים ולדפים באתר יכולים להכיל מילות מפתח בכדי שמנועי החיפוש והמבקרים בעמודים אלו יוכלו להבין מה הוא נושא העמוד.  ניתן לשלוט על התוכן של הקישור ועל מבנה הקישורים הראשי של האתר.
 • כותרת ראשית  וכותרות משנה – כותרת של דף אשר בדרך כלל עטוף בתג H1 הוא אחד החלקים החשובים ביותר של SEO בדף אתר אינטרנט. יחד עם תגי כותרת אחרים, הוא מיידע את Google על המידע שבתוכן שלך ומעניק לתוכן מבנה היררכי ברור. וורדפרס מאפשרת לך להגדיר את כל זה מבלי לכתוב בצורה ידנית את תגי ה-HTML הדרושים.
 • יצירת תוכן קלה ויעילה – תוכן איכותי תמיד היה הדבר החשוב ביותר למנועי החיפוש ולמשתמשי האתר. למרבה המזל, כמו הרבה פלטפורמת בלוגים לשעבר, וורדפרס הופכת את יצירת התוכן באיכות גבוהה לקלה ביותר, ממש כמו בתוכנת וורד. כמו כן, ניתן להוסיף בקלות סרטוני וידאו ותמונות.
 • תמונות ממוטבות – עם כבר מדברים על תמונות, מלבד הוספת תמונות לתוכן שלך, העורך של וורדפרס מאפשר לך גם לבצע אופטימיזציה נוספת עם תגי ALT, תיאורים ועוד.

זמן טעינת אתר וורדפרס

כיום בשנת 2019 זה ידוע כי לגוגל חשוב מאוד שאתר אינטרנט יטען מהר, במיוחד עבור אתרים ניידים. הזמן שלוקח לאתר להופיע על המסך הוא אינדיקטור חשוב של איכות בעיני גוגל.

כמו כל מי שאי פעם הקים אתר וורדפרס יעיד, אתרי וורדפרס בתצורתם הבסיסית נוטים להיטען מהר למדי. יחד עם זאת, אם נבנה את האתר בצורה לקויה, אתר וורדפרס יכול להגיע למצב שהוא ממש איטי.

עם זאת, אם אתה בוחר תבנית באיכות גבוהה, משתמש בשירותי אחסון מהירים ומבצע אופטימיזציה בכדי להאיץ את אתר הוורדפרס, זאת לא באמת אמורה להיות בעיה.

איזה אתרים ניתן לבנות עם וורדפרס?

עם וורדפרס יש לך את הכוח לבנות משהו פשוט כמו בלוג, או מסובך כמו חנות איקומרס רבת ספקים.

הנה רשימה של כמה סוגי אתרים שניתן לבנות עם וורדפרס:

 • בניית אתר או דף נחיתה של דף אחד.
 • בניית אתרים לעסקים.
 • בניית בלוג.
 • בניית דף נחיתה.
 • דף מכירות.
 • תיק עבודות.
 • קורות חיים.
 • אתר ספרייה.
 • חנות מקוונת עם ווקומורס .
 • אתר קורס מבוסס פלטפורמת למידה מקוונת

הרשימה היא אינסופית . אתה יכול לבנות כמעט כל מה שאתה יכול לחשוב עליו, ורוב הסיכויים שתוכל למצוא תוסף, הרחבה או קוד פתוח כדי לגרום לזה לעבוד.

לסיכום:

בניית אתר בוורדפרס זו בחירה טובה למדי כמעט לכל עסק מפני שוורדפרס היא פלטפורמה יחסית קלה לשימוש ואת לא לא צריך להיות מומחה או מתכנת בכדי להשתמש בה.

אחרי בניית אתר בוורדפרס רוב העבוד שתשאר לך בתור בעל העסק היא להעלות תכנים רלוונטיים לעסק שלך. 

במקרה שתצטרך תמיכה נוספת או הטמעה של אופציונליות חדשה.

אתה מוזמן ליצור איתנו קשר ואנו נעזור לך למצוא פתרון. וורדפרס הוא ללא ספק ה- CMS הטוב ביותר כשמדובר במערכת CMS לעסקים.