קידום אתרים בגוגל

קידום אתרים בגוגל
תוכן עניינים

מעוניינים לדעת מהו קידום אתרים בגוגל ?

קידום אתרים בגוגל – מהן שיטות הקידום בגוגל?

במידה והנכם בעלי עסק בכל תחום שהוא, וודאי קיימים לכם לא מעט מתחרים. אתם וכך גם כל המתחרים שלכם, מעוניינים כי הלקוחות הפוטנציאלים ייכנסו לאתר האינטרנט שלכם אשר יגרום להם בסופו של יום לבצע את הרכישה אצלכם.

נשאלת השאלה:
כיצד גורמים לכך שאותם לקוחות פוטנציאלים ייכנסו דווקא לאתר שלכם ? ובכן, אחת האפשרויות המובילות בתחום הינה קידום האתר בגוגל.

מה המטרה שלכם מבחינת חיפוש בגוגל ?

הסטטיסטיקה מוכיחה כי רוב רובם המכריע של האנשים אשר מבצעים חיפוש בגוגל, נוטים להתייחס לתוצאות בדף הראשון בלבד. לכן המטרה המרכזית הינה להופיע בדף הראשון ואף בתוצאות הראשונות ככל הניתן.

כיוון שקיימים מיליוני אתרים אין הדבר פשוט כלל אך קיימות שתי שיטות מרכזיות לביצוע אותו קידום למען הגשמת המטרה:

  • קידום אתרים אורגני
  • קידום ממומן PPC

מהו קידום אתרים ממומן בגוגל באמצעות PPC ?

התרגום הנכון ביותר ל- PPC  הינו תשלום עבור כל הקלקה על תוצאת החיפוש המקשרת לאתר שלכם. PPC  הינו בעצם קמפיין הנעשה מול גוגל והתשלום כמובן מיועד להם.

חשוב לציין כי התשלום הינו קבוע עבור כל הקלקה כאשר סכום התשלום נקבע על ידי בעל הקמפיין וניתן לשנותו בכל עת.

בעל הקמפיין אשר קבע את הסכום הגבוה ביותר עבור כל הקלקה יוצג במקום הראשון בחיפוש וכן הלאה ובנוסף יוצג בצבע בולט על מנת להבחין אותו מיתר תוצאות החיפוש.

קמפיין PPC תלוי במשתנים רבים אשר יש לקחתם בחשבון לפני קבלת ההחלטה על סכום התשלום. היתרון המרכזי בשיטה זו: תוצאות מהירות, כיוון שהקמפיין הינו ממומן.

מהו קידום אתרים אורגני SEO ?

התרגום הנהוג עבור SEO הינו שיטת קידום אתרים אורגני. המשמעות הינה קידום האתר ללא קמפיין ממומן מול גוגל אלא במגוון אמצעים אשר יקדמו את האתר באופן "אמיתי".

כך, כאשר גוגל יבצע את הסריקה הקבועה שלו על כל אתרי האינטרנט הוא יקדם את האתר על פי נתונים אשר על פיהם הוא מקדם באופן טבעי כל אתר שהוא.

שיטת קידום באמצעות SEO  אורכת זמן רב יותר עד לקבלת תוצאות אולם היא מרוויחה לאתר קידום אמיתי, טבעי ואותנטי.

לסיכום הנושא, קיימות שתי שיטות מרכזיות לקידום האתר בגוגל וחשוב שתבדקו באמצעות איש מקצוע איזו שיטה מתאימה לכם יותר.