האם אפשר לקדם אתר באופן עצמאי?

מומחה קידום אתרים

האם אפשר לקדם אתר באופן עצמאי?

קידום אתרים הוא תהליך שהמטרה שלו היא להתאים את האתר לדירוג טוב במנועי חיפוש כמו גוגל. בעבר, קידום אתרים איכותי היה מושג באמצעות מילוי עמוד עם מונחי חיפוש של מילות מפתח בעלות נפח גבוה, ללא קשר לשאלה האם המילה נמצאת במקום הגיוני בהקשר של הדף. כלומר, בעבר לא היה חייב באיש מקצוע המומחה בקידום אתרים בכדי לקדם אתר אינטרנט ולכל אדם הייתה אפשרות לקדם את האתר שלו באופן עצמאי. אולם כיום, מנועי החיפוש ובפרט גוגל הפכו למנועי חיפוש חכמים מאוד ועל כן, הכנסת מילות מפתח לטקסט בלי שום בקרה זה כבר לא דבר יעיל. כיום עבור קידום אתרים מוצלח חשוב להיעזר באיש מקצוע מומחה בתחום.

מה תפקידו של מומחה קידום אתרים?

מומחה קידום אתרים הוא איש מקצוע אשר יודע כיצד לבצע את כלל הפעולות הנדרשות בכדי לקדם אתר. הוא יודע כיצד ליישם שינויים באתרי אינטרנט על מנת שיהיו מתואמים למנועי החיפוש ובכדי למקסם את התעבורה לאתר על ידי שיפור דירוג העמודים במנועי החיפוש.

תפקידו של מומחה קידום אתרים הוא לגרום לכל אתר אינטרנט להופיע בחלק העליון של תוצאות מנועי החיפוש. הוא חייב להיות בעל יכולת לפתור בעיות שונות ובד בבד לקבל החלטות חשובות הנוגעות לתהליך הקידום. עליו לתעדף ולפתח תוכן רלוונטי ואיכותי עבור האתר ולהכיל בו מילות מפתח שהוא ביצע אודותן חקר מילות מפתח מקיף ואיכותי.

מומחה לקידום אתרים מיישם גם בדיקות שונות של טכניקות שיווק במנועי חיפוש, פריסות אתרים ופרסום לאופטימיזציה למנועי החיפוש. הוא מבין כי ישנה חשיבות קריטית לקישורים פנימיים ויודע כיצד לשלב את הקישורים הללו באתר. כמו כן, הוא ידע כיצד לנתח אתרים לצורך שיפורים ויהיה בעל ידע מעמיק במחקר מילות מפתח. הוא יבין היטב את תחום הקופירייטינג של SEO וישרת כקשר בין המחלקות השונות.

מהו ההבדל בין מומחה קידום אתרים לחברת קידום אתרים?

לא מעט בעלי אתר שואלים את עצמם האם כדאי להם לבחור במומחה קידום אתרים או בחברה העוסקת בקידום אתרים ומה בעצם ההבדל ביניהם. ובכן, סוכנות קידום מכילה צוות רחב יותר ממומחה קידום שהוא לרוב פרילנסר שעובד באופן עצמאי על קידום האתר שלכם. היתרון בבחירת מומחה קידום אתרים הוא שבעוד שחברה לא תמיד תעבוד אתכם באופן צמוד, מומחה קידום אתרים יעבוד איתכם בשיתוף פעולה צמוד יותר ומעניק לכל אדם שהוא עובד אתו גמישות גבוהה יותר ואמירה לגבי אסטרטגיות שונות שאתם מעוניינים לפעול על פיהן.

גם במחיר יש הבדל בין מומחה לקידום אתרים לבין חברה העוסקת בתחום קידום אתרים ולרוב עלות שירות חברת קידום תהיה גבוהה יותר.

כדאי מאוד לזכור שקידום אתר באופן עצמאי ללא ידע מקצועי רחב היקף על מנועי החיפוש השונים לרבות גוגל ועל דרישות אלגוריתם החיפוש של מנועי החיפוש, לא באמת יניב לכם את התוצאות הרצויות לכם ועל כן, כל אדם או בעל עסק שמעוניינים לקדם את האתר שלהם בצורה הטובה ביותר צריכים לבחור באיש מקצוע מומחה בתחום קידום אתרים.