PixelWeb - Your Vision, Our Expertise

עיצוב אתרים – 5 כללים חשובים

עיצוב אתרים – 5 כללים חשובים
עיצוב אתרים

בעת בנייה ועיצוב אתרים, חיוני להקפיד על כל פרט ופרט על מנת להבטיח שהוא מתפקד בצורה מיטבית ומשרת את מטרתו.

להלן שבעה דברים כלליים שכדאי לקחת בחשבון כדי להבטיח שהאתר פועל היטב:

להלן שבעה דברים כלליים שכדאי לקחת בחשבון כדי להבטיח שהאתר פועל היטב:

  1. חווית משתמש: האתר צריך להיות מתוכנן מתוך מחשבה על המשתמש, על מנת להבטיח שהניווט יהיה אינטואיטיבי וידידותי למשתמש.
  2. ביצועים: יש לבדוק את האתר לגבי מהירות ותגובתיות על פני פלטפורמות ודפדפנים שונים.
  3. תאימות למובייל: יש לבצע אופטימיזציה של האתר לשימוש במובייל, ולוודא שהוא רספונסיבי וניתן לניווט בו בקלות.
  4. אבטחה: יש לשמור על אבטחת האתר על ידי הבטחת כל התוכנה מעודכנת ושימוש בחיבורים מאובטחים.
  5. נגישות: יש לעצב את האתר כך שיהיה נגיש לכל המשתמשים, כולל בעלי מוגבלויות.
  6. תוכן: באתר צריך להיות תוכן מרתק וידידותי לקידום אתרים שמעודד מבקרים להישאר בעמוד.
  7. אנליטיקה: לאתר צריכים להיות כלי ניתוח למעקב אחר התנהגות המשתמשים ולמדוד הצלחת האתר.

אין להשתמש בדפי ספלאש כאשר עושים עיצוב אתרים

לדפי ספלאש אין ערך אמיתי לאתר ויש להימנע מהם. לעתים קרובות הם נתפסים בתור הדף הראשון שמבקרים בו כשהם מגיעים לאתר ולעיתים מעוטרים בתמונה יפה או במילים כמו “ברוך הבא” או “לחץ כאן כדי להיכנס”. דפי ספלאש מוסיפים שלב נוסף למבקרים שכבר מחפשים משהו ספציפי.

בנוסף, הם עלולים להפריע מכיוון שהם דורשים מהמבקרים ללחוץ על כפתור כדי להמשיך לאתר הראשי, ולהוסיף שכבה נוספת של מורכבות שעלולה לגרום לבלבול או אפילו לגרום למשתמש לנטוש את האתר לחלוטין.

כדי להבטיח חווית משתמש מצוינת, עדיף להימנע מדפי שפריץ ולתת למבקרים את המידע שהם מחפשים מיד. פשוט אל תשתמש במסכי פתיחה. מסכי הפתיחה הם פולשניים ויכולים להפריע למשתמשים. הם מקשים על המשתמשים לעסוק במהירות בתוכן, ויכולים לגרום להם להרגיש מתוסכלים.

יתר על כן, אין שום יתרון אמיתי לשימוש במסך פתיחה אלא אם כן הוא משמש למטרות פרסום. מסכי הפתיחה יכולים גם להיות מסוכנים לנגישות, מכיוון שמשתמשים לא יוכלו לקפוץ במהירות לתוכן שחשוב להם.

לכן, עדיף להימנע משימוש במסכי פתיחה ובמקום זאת להתמקד בשיפור חווית המשתמש.

עיצוב אתרים – אל תשתמש במודעות באנר מוגזמות

חשוב לעסקים לזכור את הערך של יצירת תוכן בעל ערך ושזירת קישורי שותפים רלוונטיים. שימוש מוגזם במודעות באנר לא רק תופס נכסי נדל”ן יקרי ערך באתר אלא מתעלמים לעתים קרובות אפילו על ידי המשתמשים הפחות מתוחכמים.

במקום זאת, עסקים צריכים להתמקד במתן תוכן שימושי וקישורים רלוונטיים למוצרים או שירותים שהם רוצים שהלקוחות יקנו. זה יספק יותר ערך ללקוחות וייצור חווית משתמש טובה יותר בסך הכל. בנוסף, זה יעזור לבנות אמון ונאמנות עם הלקוחות, דבר חיוני לכל עסק.

עיצוב אתרים – ניווט פשוט וברור

בעת יצירת אתר אינטרנט, חשוב לוודא שהניווט ברור ופשוט. תפריטים מורכבים מבוססי פלאש או תפריטים נפתחים מרובי שכבות יכולים להיות מבלבלים ומפחידים עבור המשתמשים, וכתוצאה מכך הם עוזבים את האתר.

לכן, חשוב לבחור תפריט ניווט פשוט וקל להבנה ולשימוש, גם על ידי ילד צעיר. זה עוזר להבטיח שמבקרים יוכלו למצוא את המידע שהם מחפשים במהירות ובקלות, ולשפר את חווית המשתמש הכוללת. ניווט ברור ופשוט עוזר גם לעודד משתמשים לחקור את האתר עוד יותר.

אינדיקציה ברורה היכן נמצא המשתמש

בזמן עיצוב אתרים – אינדיקציה ברורה היכן המשתמש נמצא בעת הגלישה באתר שלך היא המפתח להבטיח למבקרים שלך חוויה חיובית. מתן תפריט ניווט מקיף והדגשת העמוד הנוכחי בתפריט יסייעו למבקרים להבין היכן הם נמצאים באתר ויקלו עליהם למצוא תוכן קשור או לנווט לעמוד אחר.

בנוסף, שימוש בפירורי לחם בכל עמוד יכול לעזור למבקרים ‘לעקוב’ אחר דרכם ולהבהיר עוד יותר את מיקומם. על ידי מתן אינדיקציות ברורות היכן המשתמשים נמצאים באתר שלך, אתה יכול להפחית בלבול, להבטיח שהמבקרים יוכלו למצוא תוכן רלוונטי ולהקטין את הסיכוי שהם ינטשו את האתר.

הימנע משימוש באודיו באתר שלך

חשוב לחשוב היטב כאשר שוקלים האם להוסיף אודיו לאתר שלך בזמן עיצוב אתרים. אמנם אודיו יכול להיות דרך מצוינת להוסיף שכבה נוספת של מידע או רגש לעמוד, אבל אם מבקרים הולכים לבלות זמן רב באתר שלך, זה יכול להפוך לגורם מטרד.

כדי להימנע מלעצבן את המבקרים שלך, שקול להציע בקרות עוצמת קול או השתקה אם אתה חייב להשתמש באודיו. זה יאפשר למבקרים להחליט על חווית האודיו שלהם ולהפיק את המרב מהשהייה שלהם.

בנוסף, שקול את ההקשר של האודיו, מכיוון שהוא צריך להיות רלוונטי לדף ולהוסיף ערך לחוויית המבקר. עם שיקול זהיר, אודיו יכול להיות דרך מצוינת לשפר את האתר שלך.

שלמה מן

שלמה מן

היי, אני שלמה, בונה ומעצב אתרים לעסקים. אני מתמחה ביצירת אתרים מקצועיים וידידותיים למשתמש שעוזרים לעסקים לצמוח ולהצליח באינטרנט. יש לי ניסיון רב ומומחיות בבניית אתרים עם וורדפרס ואני תמיד מעודכן בטרנדים ובטכנולוגיות העדכניות ביותר.

תוכן העניינים
תכנים נוספים באותו הנושא