PixelWeb - Your Vision, Our Expertise

העברת אתר וורדפרס

העברת אתר וורדפרס

מדריך מקיף זה מספק גישה שלב אחר שלב להעברת אתר וורדפרס. זה מכסה הכל, החל מגיבוי ראשוני ועד לפריסה סופית, ומבטיח שיש לך את הידע הדרוש כדי להעביר בהצלחה את האתר שלך מבלי לאבד נתונים או פונקציונליות. אידיאלי עבור מנהלי אתרים, מפתחים וחובבי וורדפרס כאחד.

למה להעביר אתר וורדפרס?

יכולות להיות מספר סיבות שבגללן תצטרך להעביר את אתר הוורדפרס שלך ממיקום אחד לאחר. אחת הסיבות הנפוצות היא החלפת מארח אתרים. אם אינך מרוצה מספק האירוח הנוכחי שלך וברצונך לעבור לספק אירוח טוב יותר, העברת אתר הוורדפרס שלך הופך הכרחי. סיבה נוספת יכולה להיות צורך להעביר את האתר שלך מסביבת פיתוח מקומית לשרת חי, מה שהופך אותו לנגיש לציבור. בנוסף, ייתכן שתרצה להעביר את האתר שלך לשם דומיין אחר, אולי כדי למתג מחדש או לשקף שינוי בעסק שלך.

העברת אתר וורדפרס גם מאפשרת לך לנצל את היתרונות של ביצועים ואבטחה טובים יותר המוצעים על ידי ספק אירוח אחר. אם התגברת על תוכנית האירוח הנוכחית שלך ואתה זקוק למשאבים נוספים, העברת האתר שלך לשרת חזק יותר יכולה לעזור לשפר את המהירות והאמינות שלו. יתר על כן, העברת אתר הוורדפרס שלך מספקת הזדמנות לייעל את המבנה שלו ולנקות כל מידע מיותר, וכתוצאה מכך לאתר יעיל ויעיל יותר.

סיבה מכרעת נוספת להעברת אתר וורדפרס היא התאוששות מאסון. גיבוי של האתר שלך הוא חיוני, אך אם האתר הנוכחי שלך נפגע או חווה כשל קטסטרופלי, העברתו למיקום חדש הופך להיות הכרח. על ידי מעבר לשרת או דומיין חדש, אתה יכול להתחיל מחדש ולהבטיח את הבטיחות והרציפות של האתר שלך.

איור המתאר את הסיבות להעברת אתר וורדפרס
איור המתאר את הסיבות להעברת אתר וורדפרס

גיבוי: רשת הביטחון שלך

גיבוי אתר הוורדפרס שלך הוא שלב חיוני לפני העברתו. זה מבטיח שיש לך רשת ביטחון למקרה שמשהו ישתבש במהלך תהליך ההגירה. גיבוי האתר שלך כולל יצירת עותקים של כל הקבצים, מסדי הנתונים, ערכות הנושא, הפלאגינים והמדיה המשויכים להתקנת וורדפרס שלך.

קיימות מספר אפשרויות גיבוי זמינות עבור משתמשי וורדפרס. בחירה פופולרית אחת היא שימוש בתוסף גיבוי, כגון UpdraftPlus או BackupBuddy, המאפשר לך לתזמן גיבויים אוטומטיים ולאחסן אותם בצורה מאובטחת מחוץ לאתר. תוספים אלה מפשטים את תהליך הגיבוי ומספקים דרך קלה לשחזר את האתר שלך במידת הצורך.

אפשרות נוספת היא גיבוי ידני של האתר שלך על ידי הורדת כל הקבצים וייצוא מסד הנתונים. שיטה זו דורשת ידע טכני יותר אך מעניקה לך שליטה מלאה על תהליך הגיבוי. אתה יכול להשתמש בלקוח FTP כדי להוריד את הקבצים ו-phpMyAdmin או בכלי דומה לייצוא מסד הנתונים.

ללא קשר לשיטה שתבחר, חשוב לאחסן את הגיבויים שלך במיקום מאובטח, רצוי מחוץ לאתר. זה מבטיח שהגיבויים שלך בטוחים גם אם השרת שלך חווה כשל או נפרץ. שירותי אחסון בענן כמו Dropbox, Google Drive או שירותי גיבוי ייעודיים הם אפשרויות מצוינות לאחסון מאובטח של הגיבויים שלך.

בחירת תוסף ההגירה הנכון: איזה מהם מתאים לך?

כשמדובר בהעברת אתר וורדפרס שלך, בחירת תוסף ההגירה הנכון היא קריטית. ישנם מספר תוספי העברה זמינים, כל אחד עם סט תכונות ויכולות משלו. הנה כמה גורמים שיש לקחת בחשבון בעת בחירת תוסף ההגירה המתאים לצרכים שלך.

ראשית, עליך להעריך את מורכבות האתר שלך. אם יש לך אתר פשוט עם מינימום התאמות אישיות ותוספים, אתה יכול לבחור בתוסף הגירה בסיסי המציע תהליך פשוט. מצד שני, אם האתר שלך מורכב, עם מספר רב של התאמות אישיות, ערכות נושא ותוספים, תצטרך תוסף הגירה חזק יותר שיכול להתמודד עם המורכבות של האתר שלך.

שקול את רמת המומחיות הטכנית הנדרשת לשימוש בתוסף ההעברה. לחלק מהתוספים יש ממשק ידידותי למשתמש ומספקים אשף שלב אחר שלב שידריך אותך בתהליך ההגירה. אלה מתאימים למתחילים או לאלה שלא מרגישים בנוח עם משימות טכניות. עם זאת, אם אתה מנוסה ומעדיף שליטה רבה יותר בתהליך ההגירה, תוכל לבחור בתוסף המאפשר התאמה אישית ותצורה ידנית.

תאימות היא גורם מכריע נוסף. ודא שהתוסף להעברה תואם לגרסת הוורדפרס הנוכחית שלך ולסביבת האירוח שאליה תעבור. לחלק מהתוספים עשויים להיות דרישות או מגבלות ספציפיות, לכן חשוב לבדוק את התיעוד שלהם או לפנות לצוות התמיכה שלהם לבירור.

בנוסף, שקול את המוניטין והביקורות של תוסף ההגירה. חפש תוספים שיש להם רקורד טוב ומשוב חיובי מהמשתמשים. קריאת ביקורות ועדויות יכולה לתת לך תובנות לגבי הביצועים, האמינות ותמיכת הלקוחות של התוסף.

לבסוף, הערך את מודל התמחור והרישוי של תוסף ההגירה. תוספים מסוימים מציעים גרסאות חינמיות עם פונקציונליות מוגבלת, בעוד שלאחרים יש גרסאות פרימיום עם תכונות נוספות. שקול את התקציב שלך ואת התכונות הספציפיות שאתה צריך כדי לקבל החלטה מושכלת.

תרשים השוואה של תוספי העברת וורדפרס שונים
תרשים השוואה של תוספי העברת וורדפרס שונים

שלב אחר שלב: כיצד להשתמש בתוסף הגירה?

שימוש בתוסף הגירה כדי להעביר את אתר הוורדפרס שלך יכול לפשט את התהליך ולהבטיח שכל הנתונים, הקבצים וההגדרות שלך יועברו כהלכה. להלן מדריך שלב אחר שלב כיצד להשתמש בתוסף הגירה ביעילות.

 • 1. התקן והפעל את הפלאגין:
  התחל בהתקנת תוסף ההגירה לבחירתך ממאגר הפלאגין של וורדפרס. לאחר ההתקנה, הפעל את הפלאגין כדי להתחיל להשתמש בתכונות שלו.
 • 2. הגדר את המקור והיעד:
  לאחר מכן, תצטרך להגדיר את תוסף ההעברה על ידי ציון המקור (האתר הנוכחי שלך) והיעד (סביבת האירוח החדשה). זה כרוך בדרך כלל במתן אישורי FTP או SSH עבור שני האתרים.
 • 3. בצע גיבוי אתר מלא:
  לפני תחילת תהליך ההגירה, חיוני ליצור גיבוי מלא של האתר שלך. רוב תוספי ההגירה מציעים תכונת גיבוי מובנית, המאפשרת לך ליצור בקלות גיבוי של קבצי וורדפרס ומסד הנתונים שלך. גיבוי זה ישמש כרשת ביטחון למקרה שמשהו ישתבש במהלך ההגירה.
 • 4. התחל את ההגירה:
  לאחר השלמת הגיבוי, תוכל להתחיל בתהליך ההעברה. בהתאם לתוסף שבו אתה משתמש, זה עשוי לכלול לחיצה פשוטה על כפתור או אשף שלב אחר שלב שינחה אותך בתהליך. תוסף ההגירה יעביר את כל הקבצים, מסד הנתונים, ערכות הנושא, התוספים וההגדרות שלך לסביבת האירוח החדשה.
 • 5. אמת את ההעברה:
  לאחר השלמת ההעברה, חשוב לוודא שהכל הועבר כהלכה. בדוק את האתר שלך ביסודיות, וודא שכל הדפים, הפוסטים, התמונות והפונקציונליות פועלים כמצופה. בדוק אם קיימים קישורים שבורים או קבצים חסרים ובצע את כל ההתאמות הנדרשות.
 • 6. עדכן DNS והפניות מחדש:
  לאחר אימות ההעברה, הגיע הזמן לעדכן את הגדרות ה-DNS כדי להפנות את הדומיין שלך לסביבת האירוח החדשה. שלב זה עשוי להשתנות בהתאם לרשם הדומיינים ולספק האירוח שלך. בנוסף, הגדר את כל ההפניות הנחוצות כדי להבטיח שהמבקרים יופנו מהאתר הישן לאתר החדש בצורה חלקה.

 

“ללא תכנון, תכנן להיכשל”: החשיבות של תוכנית הגירה

העברת אתר וורדפרס יכולה להיות תהליך מורכב, וללא תכנון נכון הוא עלול להוביל לבעיות וסיבוכים שונים. זו הסיבה שקיימת תוכנית הגירה חיונית למעבר מוצלח וחלק.

ראשית, תאר את המטרות והיעדים הספציפיים של ההגירה שלך. קבע את הסיבות להעברת האתר שלך ומה אתה מקווה להשיג עם ההעברה. זה יעזור לך להישאר ממוקד ולהבטיח שהתהליך יתאם ליעדים הכוללים שלך.

לאחר מכן, צור ציר זמן עבור ההעברה. הגדר תאריכים ספציפיים לכל שלב בתהליך, מגיבוי האתר שלך ועד לעדכון הגדרות DNS. ציר זמן ברור יעזור לך להישאר מאורגן ולהבטיח שתקצה מספיק זמן לכל משימה.

זהה את האתגרים והסיכונים הפוטנציאליים הקשורים להגירה ופתח תוכניות מגירה. שקול גורמים כגון בעיות תאימות עם תוספים או ערכות נושא, זמן השבתה פוטנציאלי במהלך המעבר ואובדן נתונים אפשרי. על ידי ציפייה לאתגרים אלה, תוכל לטפל בהם באופן יזום ולמזער את השפעתם.

צור קשר עם כל בעלי העניין הרלוונטיים המעורבים בהעברה, כולל חברי הצוות, הלקוחות או המשתמשים שלך. הודע להם על ההגירה הקרובה, ציר הזמן הצפוי וכל שיבושים אפשריים שהם עלולים לחוות במהלך התהליך. זה יעזור לנהל את הציפיות ולהימנע מכל בלבול או תסכול מיותר.

בדוק את תוכנית ההגירה בסביבת היערכות או פיתוח לפני הטמעתה באתר החי שלך. זה יאפשר לך לזהות בעיות או התנגשויות פוטנציאליות ולבצע התאמות נדרשות לפני ההגירה בפועל.

אינפוגרפיקה הממחישה תוכנית הגירה מובנית היטב
אינפוגרפיקה הממחישה תוכנית הגירה מובנית היטב

אתגרים נפוצים וכיצד להתגבר עליהם

העברת אתר וורדפרס יכולה להציג אתגרים שונים, אך בגישה הנכונה תוכלו להתגבר עליהם ולהבטיח הגירה מוצלחת. אתגר נפוץ אחד הוא הפוטנציאל לאובדן נתונים במהלך תהליך ההעברה. כדי להפחית סיכון זה, בצע תמיד גיבוי יסודי של האתר שלך לפני תחילת ההעברה. בדרך זו, אם נתונים אובדים או פגומים במהלך ההעברה, תוכל לשחזר אותם בקלות מהגיבוי.

אתגר נוסף הוא התאימות של תוספים וערכות נושא. ייתכן שחלק מהפלאגינים או הנושאים לא יהיו תואמים לסביבת האירוח החדשה או לגרסת וורדפרס, מה שעלול להוביל לשגיאות או לבעיות פונקציונליות לאחר ההגירה. כדי להתגבר על זה, חקור והבטח שכל התוספים והנושאים שלך תואמים לסביבה החדשה לפני שתתחיל את ההגירה. עדכן כל תוספים או ערכות נושא מיושנים והחלף אלה שאינם תואמים בחלופות מתאימות.

זמן השבתה הוא אתגר נוסף שיכול להשפיע על חווית המשתמש וביצועי האתר. כדי למזער את זמן ההשבתה, שקול לתזמן את ההעברה בתקופות של תעבורה נמוכה. בנוסף, הודע למשתמשים שלך מראש על זמן ההשבתה המתוכנן וספק הודעה זמנית או דף תחזוקת אתר וורדפרס כדי לנהל את הציפיות שלהם.

שינויים במבנה כתובת האתר יכולים גם להוות אתגר במהלך העברת אתר וורדפרס. אם סביבת האירוח או מבנה האתר החדשים דורשים שינויים בפורמט כתובת האתר, תצטרך ליישם כתובות אתרים מתאימות כדי להבטיח שכתובות האתר הישנות שלך יופנו לכתובות האתר החדשות המתאימות. זה יעזור לשמור על דירוג מנוע החיפוש ולהבטיח מעבר חלק למשתמשים שלך.

לבסוף, אבטחה צריכה להיות בראש סדר העדיפויות במהלך העברת אתר. ודא שלסביבת האירוח החדשה שלך יש אמצעי אבטחה חזקים, כגון אישורי SSL וחומות אש. בנוסף, עדכן את כל הליבה, התוספים והנושאים של וורדפרס שלך לגרסאות העדכניות ביותר כדי לצמצם פרצות אבטחה אפשריות.

אחרי המהלך: מה הלאה?

לאחר השלמת ההגירה של אתר הוורדפרס שלך, יש כמה צעדים חשובים שצריך לנקוט כדי להבטיח שהכל יתנהל בצורה חלקה. ראשית, בדוק היטב את האתר שלך כדי לוודא שכל הדפים, הפוסטים, התמונות והפונקציונליות פועלים כמצופה. בדוק אם קיימים קישורים שבורים או תוכן חסר ותקן אותם מיד.

לאחר מכן, עדכן את הגדרות ה-DNS שלך כדי להצביע על סביבת האירוח החדשה. תהליך זה עשוי לקחת זמן מה להתפשט ברחבי האינטרנט, ולכן חיוני לעקוב אחר השינויים ב-DNS ולהבטיח שהאתר שלך נגיש מכל המיקומים.

זה גם חיוני לעדכן את כל הקישורים הפנימיים באתר שלך כדי לשקף את מבנה כתובת האתר החדש, אם ישים. זה כולל עדכון קישורים בתפריטים, ווידג’טים וכל קוד מותאם אישית או פלאגין שעשויים להתייחס לכתובות URL פנימיות.

בנוסף, אל תשכח ליידע את מנועי החיפוש על ההעברה. שלח מפת אתר מעודכנת ל-Google Search Console ול-Bing Webmaster Tools כדי להבטיח שמנועי החיפוש מודעים לכתובות ה-URL החדשות ויכולים להוסיף את האתר שלך לאינדקס בצורה נכונה.

כדי לשמור על שלמות ה-SEO של האתר שלך, הגדר הפניות מתאימות מכתובות ה-URL הישנות אל החדשות. זה יעזור לשמר את דירוג מנוע החיפוש שלך ולהבטיח שהמבקרים יופנו לתוכן המתאים באתר שלך.

לבסוף, המשך לעקוב אחר הביצועים והאבטחה של האתר שלך לאחר ההגירה. שים עין על זמני טעינה, משאבי שרת וכל נקודת תורפה אפשרית. עדכן באופן קבוע את הליבה, התוספים והנושאים של WordPress שלך כדי להבטיח שיש לך את תיקוני האבטחה ותיקוני הבאגים האחרונים.

תמונת צ'ק-ליסט למשימות שלאחר ההגירה
תמונת צ’ק-ליסט למשימות שלאחר ההגירה

שלבים להעברת אתר וורדפרס:

שלבזמןעלותידע נדרש
גבה את אתר וורדפרס1 שעהלאניהול אתר בסיסי
צור שרת חדש2 שעותכ-200 ₪ניהול אתר ביניים
הגדר שרת חדש2 שעותכ-200 ₪ניהול אתר ביניים
העבר אתר וורדפרס2 שעותלאניהול אתר ביניים

העברת אתר וורדפרס, תוך תהליך מפורט ומוקפד, ניתנת להשגה לחלוטין בתכנון וביצוע קפדניים. מדריך זה סיפק לך את השלבים והשיקולים הדרושים כדי להבטיח מעבר חלק. זכור, גיבויים קבועים ותוכנית הגירה מחושבת היטב הם אמצעי ההגנה הטובים ביותר שלך מפני כל בעיות הגירה.

שלמה מן

שלמה מן

היי, אני שלמה, בונה ומעצב אתרים לעסקים. אני מתמחה ביצירת אתרים מקצועיים וידידותיים למשתמש שעוזרים לעסקים לצמוח ולהצליח באינטרנט. יש לי ניסיון רב ומומחיות בבניית אתרים עם וורדפרס ואני תמיד מעודכן בטרנדים ובטכנולוגיות העדכניות ביותר.

תוכן העניינים
תכנים נוספים באותו הנושא